Hudobnyobchod.sk
Hudobnyobchod.sk

Kantare Brillante C

Zvuk LRS gitár je veľmi citlivý a s výnimočne dobrým "sustainom". Je to spôsobené najmä vďaka tomu, že vybračná energia je rovnomerne rozložená po celej rezonančnej doske práve cez rezonančnú šošovku v stredovej oblasti. Rezonančné krivky sú rovnomernejšie ako u bežných klasických gitár s Toresovou konštrukciou, neobsahujú žiadny "high peak" amplitúdovej špičky vďaka ktorým sa dokážu vyhnúť nežiadúcim neharmonickým, vlčím, tónom. 


Predná doska Brillante C je z masívneho cédru. Zadná doska,luby a krk sú z mahagónu. Hmatník a kobylka sú z palisandru. Šírka pri 0 pražci je 52mm a menzúra je 650mm. 

Príbeh gitár Kantare začína v roku 1986 v meste Helsinky, kde Kauko Liikanen opustil svoju každodennú rutinu výroby huslových nástrojov aby začal  vyrábať klasické gitary na plný úväzok. Značka bola založená v roku 2006 aby boli výhody LRS konštrukcie dostupné pre všetkých gitaristov po celom svete. Kantare gitary sú charakteristické predovšetkým pre ich dobre vyvážené rozdiely medzi vysokými a hlbokými tónmi, dlhým "sustainom", zreteľnosťou nôt v akordoch a nedostatkom tzv. "vlčích tónov".

Hodnotiť

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Príbeh gitár Kantare začína v roku 1986 v meste Helsinky, kde Kauko Liikanen opustil svoju každodennú rutinu výroby huslových nástrojov aby začal  vyrábať klasické gitary na plný úväzok. Značka bola založená v roku 2006 aby boli výhody LRS konštrukcie dostupné pre všetkých gitaristov po celom svete. Kantare gitary sú charakteristické predovšetkým pre ich dobre viac info...


  • Kód produktu: KTR.KT BRILLANTE C
  • Výrobca: Kantare
  • Dostupnosť: Skladom
  • 279,00 €

  • Bez DPH: 232,50 €
ks