Hudobnyobchod.sk
Hudobnyobchod.sk

Aria FEB-30M

  • Aria FEB-30M

Aria FEB-30M je elektro-akustická basgitara vyrobená v tvare Auditorium s prednou doskou zosmreku. Zadná dosky a luby sú vyrobené z agátu, krk gitary je vyrobený z dreva Nato a hmatník je vyrobený z Techwood-u. Šírka 0 pražca je 43 mm a menzúra gitary je 812 mm. Gitara je osadená snímačom EQ-2054 s 4-pásmovým equalizérom a zabudovanou ladičkou.

„Všetko začalo klasickou gitarou,“ hovorí Shiro Arai, predseda predstavenstva a zakladateľ Aria Guitars.
V roku 1956 bola v Japonsku založená spoločnosť ARAI & CO., INC. keď rástol dopyt poklasických gitarách a príslušenstve. Názov „ARIA“, ktorý znamená výraznú melódiu, sa prvýkrát objavil až v roku 1958. V roku 1963 začal Shiro Arai vyvážať do juhovýchodnej Ázie prvé gitary s kovovými strunami.
S príchodom štýlu rock n 'roll vzrástol dopyt po elektrických gitár. Arai vydal svoje prvé elektrické gitary značky ARIA v roku 1963. Po vývoze do USA nasledovali modely vrátane modelov 1532T a 1802T. Shiro Arai priniesol na trh aj lubové elektro-akustické gitary z modelov Aria Diamond.
V roku 1975 bola vyvinutá rada Aria Pro II z „custom shop“ modelov Aria vyrábaných na zákazku. V roku 1976 tak spoločnosť priniesla na trh prvý model PE-1500. PE (Prototype Line) je klasický dizajn značky Aria tvaru single cut s klenutou prednou doskou a javorovým telom aj krkom. Snímače boli používané DiMarzio Super Distortion Humbucking Pickups. Séria PE bola navrhnutá predovšetkým pre jej špecifický tón a hrateľnosť a súčasne aby zodpovedala dnešným trendom pri zachovaní jej pôvodných funkcií a nadčasového dizajnu.
V roku 1978 spoločnosť Aria Pro II uviedla na trh ďalší dlho uznávaný model SB-1000 s telom z kanadského jaseňa a priebežným javorovo-orechovým krkom.
V 80. rokoch sa so spopularizovaním hard rocku a heavy metalu objavili na trhu modely XX, ZZ a U-1 aj slávny basgitarový rad modelov IGB. V 90. rokoch pokračovali sériou MA.
Prevedenie nástrojov značky Aria zostáva aj naďalej excelentné a v môžete získať skvelý nástroj v dobrej cene.

Hodnotiť

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

„Všetko začalo klasickou gitarou,“ hovorí Shiro Arai, predseda predstavenstva a zakladateľ Aria Guitars.V roku 1956 bola v Japonsku založená spoločnosť ARAI & CO., INC. keď rástol dopyt poklasických gitarách a príslušenstve. Názov „ARIA“, ktorý znamená výraznú melódiu, sa prvýkrát objavil až v roku 1958. V roku 1963 začal Shiro Arai vyvážať do juhovýchodnej viac info...


  • Kód produktu: FEB-30M
  • Výrobca: Aria
  • Dostupnosť: Na dotaz
  • 196,80 €

  • Bez DPH: 164,00 €
ks