Hudobnyobchod.sk
Hudobnyobchod.sk

Aria 714-MK2 Fullerton

Aria 714-MK2 Fullerton je elektrická gitara taru "ST" s poplar telom, skrutkovaným javorovým krkom, javorovým hmatníkom, 22 pražcami a 2xOS-5 a CPH-1 S-S-H alnico snímačmi.„Všetko začalo klasickou gitarou,“ hovorí Shiro Arai, predseda predstavenstva a zakladateľ Aria Guitars.
V roku 1956 bola v Japonsku založená spoločnosť ARAI & CO., INC. keď rástol dopyt poklasických gitarách a príslušenstve. Názov „ARIA“, ktorý znamená výraznú melódiu, sa prvýkrát objavil až v roku 1958. V roku 1963 začal Shiro Arai vyvážať do juhovýchodnej Ázie prvé gitary s kovovými strunami.
S príchodom štýlu rock n 'roll vzrástol dopyt po elektrických gitár. Arai vydal svoje prvé elektrické gitary značky ARIA v roku 1963. Po vývoze do USA nasledovali modely vrátane modelov 1532T a 1802T. Shiro Arai priniesol na trh aj lubové elektro-akustické gitary z modelov Aria Diamond.
V roku 1975 bola vyvinutá rada Aria Pro II z „custom shop“ modelov Aria vyrábaných na zákazku. V roku 1976 tak spoločnosť priniesla na trh prvý model PE-1500. PE (Prototype Line) je klasický dizajn značky Aria tvaru single cut s klenutou prednou doskou a javorovým telom aj krkom. Snímače boli používané DiMarzio Super Distortion Humbucking Pickups. Séria PE bola navrhnutá predovšetkým pre jej špecifický tón a hrateľnosť a súčasne aby zodpovedala dnešným trendom pri zachovaní jej pôvodných funkcií a nadčasového dizajnu.
V roku 1978 spoločnosť Aria Pro II uviedla na trh ďalší dlho uznávaný model SB-1000 s telom z kanadského jaseňa a priebežným javorovo-orechovým krkom.
V 80. rokoch sa so spopularizovaním hard rocku a heavy metalu objavili na trhu modely XX, ZZ a U-1 aj slávny basgitarový rad modelov IGB. V 90. rokoch pokračovali sériou MA.
Prevedenie nástrojov značky Aria zostáva aj naďalej excelentné a v môžete získať skvelý nástroj v dobrej cene.

Hodnotiť

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

„Všetko začalo klasickou gitarou,“ hovorí Shiro Arai, predseda predstavenstva a zakladateľ Aria Guitars.V roku 1956 bola v Japonsku založená spoločnosť ARAI & CO., INC. keď rástol dopyt poklasických gitarách a príslušenstve. Názov „ARIA“, ktorý znamená výraznú melódiu, sa prvýkrát objavil až v roku 1958. V roku 1963 začal Shiro Arai vyvážať do juhovýchodnej viac info...


  • Kód produktu: 714-MK2 Fullerton
  • Výrobca: Aria
  • Dostupnosť: Na dotaz
  • 276,00 €

  • Bez DPH: 230,00 €
ks