Hudobnyobchod.sk
Hudobnyobchod.sk

Aria 615-MK2 -Nashville

Aria 615-MK2 Nashville je elektrická gitara typu "T" s topoľovým telom, skrutkovaným javorovým krkom, javorovým hmatníkom, 22 pražcami a TN-5, OS5 a TB-5 Single coil alnico snímačmi.„Všetko začalo klasickou gitarou,“ hovorí Shiro Arai, predseda predstavenstva a zakladateľ Aria Guitars.
V roku 1956 bola v Japonsku založená spoločnosť ARAI & CO., INC. keď rástol dopyt poklasických gitarách a príslušenstve. Názov „ARIA“, ktorý znamená výraznú melódiu, sa prvýkrát objavil až v roku 1958. V roku 1963 začal Shiro Arai vyvážať do juhovýchodnej Ázie prvé gitary s kovovými strunami.
S príchodom štýlu rock n 'roll vzrástol dopyt po elektrických gitár. Arai vydal svoje prvé elektrické gitary značky ARIA v roku 1963. Po vývoze do USA nasledovali modely vrátane modelov 1532T a 1802T. Shiro Arai priniesol na trh aj lubové elektro-akustické gitary z modelov Aria Diamond.
V roku 1975 bola vyvinutá rada Aria Pro II z „custom shop“ modelov Aria vyrábaných na zákazku. V roku 1976 tak spoločnosť priniesla na trh prvý model PE-1500. PE (Prototype Line) je klasický dizajn značky Aria tvaru single cut s klenutou prednou doskou a javorovým telom aj krkom. Snímače boli používané DiMarzio Super Distortion Humbucking Pickups. Séria PE bola navrhnutá predovšetkým pre jej špecifický tón a hrateľnosť a súčasne aby zodpovedala dnešným trendom pri zachovaní jej pôvodných funkcií a nadčasového dizajnu.
V roku 1978 spoločnosť Aria Pro II uviedla na trh ďalší dlho uznávaný model SB-1000 s telom z kanadského jaseňa a priebežným javorovo-orechovým krkom.
V 80. rokoch sa so spopularizovaním hard rocku a heavy metalu objavili na trhu modely XX, ZZ a U-1 aj slávny basgitarový rad modelov IGB. V 90. rokoch pokračovali sériou MA.
Prevedenie nástrojov značky Aria zostáva aj naďalej excelentné a v môžete získať skvelý nástroj v dobrej cene.

gitary
Orientácia pre praváka
Farba modrá
Tvar T-model
Počet strún 6
Predná doska žíhaný javor
Telo topoľ
Krk pečený javor
Konštrukcia skrutkovaný krk
Hmatník pečený javor
0 pražec 43 mm
Menzúra 648 mm
Počet pražcov 22
Kobylka hardteil
Povrchová úprava lesklá
Snímač neznačkový

Hodnotiť

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

„Všetko začalo klasickou gitarou,“ hovorí Shiro Arai, predseda predstavenstva a zakladateľ Aria Guitars.V roku 1956 bola v Japonsku založená spoločnosť ARAI & CO., INC. keď rástol dopyt poklasických gitarách a príslušenstve. Názov „ARIA“, ktorý znamená výraznú melódiu, sa prvýkrát objavil až v roku 1958. V roku 1963 začal Shiro Arai vyvážať do juhovýchodnej viac info...


  • Kód produktu: 615-MK2 -Nashville
  • Výrobca: Aria
  • Dostupnosť: Skladom
  • 276,00 €

  • Bez DPH: 230,00 €
ks